Nejlepší mobilní aplikace na cestování po Novém Zélandu

Pro většinu cestovatelů je mobil jejich nejvěrnější pomocník, bez kterého se neobejdou. Které mobilní aplikace na cestování jsou na Novém Zélandu nejužitečnější?

Aplikace na cestování: Vyhledávání kempů a tábořišť na Zélandu

CamperMate

Aplikace, kterou nedáte z ruky, pokud se po Zélandu budete pohybovat v autě nebo přestavěné dodávce. Díky ní naleznete nejbližší kempy, toalety, wifi nebo i sprchu. Vše můžete rovněž přehledně filtrovat a najít tak Freedom tábořiště, která jsou zdarma pro všechny typy vozidel nebo kempy určené pouze pro tzv. Self-Contained auta. Placené kempy jsou rovněž barevně rozděleny dle cenových kategorií. V mapě rovněž můžete vyfiltrovat např. sprchy či veřejné záchody. U každého tábořiště se rovněž dozvíte, jaké má zázemí. Mapu lze stáhnout a aplikaci používat i kompletně offline. Stáhnout na Android/iOS.

WikiCamps

WikiCamps je aplikace velmi podobná CamperMatu. Tu a tam se může stát, že některé tábořiště či kemp v CamperMatu nenajdete, a tak se hodí mít raději i tuto aplikaci. Záleží na Vás, kterou si více oblíbíte. Ve WikiCamps i v Campermate jsou také komentáře a hodnocení ostatních uživatelů a někdy najdete více komentářů tam a někdy tam. Proto je opravdu dobré používat obě aplikace. I WikiCamps se dá používat kompletně offline.
Stáhnout na Android/iOS.

Rankers Camping

Další nová aplikace pro cestovatele podobná předchozím dvěma. Můžete používat všechny tři dohromady.
Stáhnout na Android/iOS.

Pro většinu cestovatelů je mobil jejich nejvěrnější pomocník, bez kterého se neobejdou. Které mobilní aplikace na cestování jsou na Novém Zélandu nejužitečnější?
Mount Taranaki - i zde Vám Campermate najde místo na přespání.

Aplikace, která vám najde nejlevnější benzín na Zélandu

Gaspy

Tato appka vám pomůže ušetřit za benzín či naftě. Skvělá aplikace pro vyhledávání nejlevnější čerpací stanice ve Vašem okolí. Můžete rovněž vyhledávat i v jiných lokalitách, než je vaše aktuální poloha. Sami brzy vypozorujete, že nejlevnější naftu mají na benzince Gull. Stáhnout na Android/iOS.

Mapy pro navigaci autem

Google Maps (navigace a sdílení polohy)

Pro navigaci autem jsou mapy od Googlu nejlepší volbou, protože se dají stáhnout kompletně do offline a pokud jste připojení k internetu, tak Vám vypočítávají nejrychlejší cestu podle aktuálního provozu.

Druhá užitečná věc je sdílení polohy - tuto funkci možná využijete i jinde než na cestách. Při cestování ve větší skupině (která tu a tam různě rozděluje) se vám bude hodit skvělá funkce, kterou je vzájemné sdílení polohy. Sdílení polohy nastavítekliknutím na 3 vodorovné čáry na začátku vyhledávacího pole a z menu vyberete „Sdílení polohy“. Zde můžete požádat a nasdílet svoji polohu s vašimi přáteli (musí mít rovněž Google účet).
Stáhnout na Android/iOS.

Mapy pro navigaci na trecích          

Locus Map

Jednoznačně nejpropracovanější mapová aplikace pro navigaci v terénu. Má neuvěřitelné množství funkcí a nastavení. V podstatě všechno, na co si vzpomenete, to Locus umí. Můžete si například jednoduše naimportovat vlastní body (například z této podrobné mapy Northlandu). Umí trekování, měření vzdáleností, stínování mapy podle nadmořské výšky, geocaching a mnoho dalšího. Pro méně technicky zdatné uživatele se ale může Locus zdát lehce složitý. Dostupné pouze pro Android.

Mapy.cz

Pokud je pro vás Locus moc složitý, pořiďte si Mapy.cz. Také mají všechny potřebné základní funkce a mají intuitivní ovládání. Stáhnout na Android/iOS.

Te Whara Track, Northland. Aplikace na cestování, Nový Zéland.
Te Whara Track, Northland

Správa financí na cestách

Settle Up – dlužníček

Jedete v partě více kamarádů? Potom na Settle Up nedáte dopustit. Do této aplikace se dají přehledně zapisovat veškeré vaše výdaje. Zadáváte kdo za koho platil, a dokonce můžete výdaje rozdělit poměrem nebo přesnou částkou. Hromadné nákupy nikdy nebyly jednodušší, protože Dlužníček vám sám spočítá, kdo má platit jako další a zminimalizuje počet transferů dluhů (kdo, komu, kolik dluží) na minimum. Výdaje na cestách spojené s větší skupinou osobně už několik let svěřujeme téhle aplikaci! Stáhnout na Android/iOS/Windows.
Pro zajímavost: Aplikace vznikla jako diplomová práce na ČVUT v Praze.

Revolut

Pokud jedete na kratší cestu, většinou se hodí mít více druhů platebních karet. Pokud se bojíte, mít veškerou hotovost na jedné kartě, zařiďte si ještě před cestou Revolut kartu, která vám zlevní převody zahraničních měn a výběry ze zahraničních bankomatů budete mít zdarma. O všech výhodách této karty a proč byste si ji měli pořídit se dočtete v tomto přehledném článku.

Bankovní aplikace vaší banky

Pokud si budete zřizovat účet na Novém Zélandu, opět není nic jednoduššího, než mít mobilní aplikaci ve svém mobilu a mít tak neustálý přehled o financích na vašem Novozélandském účtu.

Slovník

Dic-o Czech – English Dictionary

Při hledání překladu jde většinou hlavně o rychlost a v té nemá tento slovník konkurenci. Na rozdíl od Google Translate ukazuje i různá synonyma a podobná slova pod sebou.
Stáhnout na Android/iOS.

Google Translate

Klasický překladač má například funkci překladu pomocí foťáku. Namíříte na hledané slovo a překladač Vám ho přeloží. Doporučujeme si potřebné jazyky stáhnout do offline. Stáhnout na Android/iOS.

Aplikace na cestování: Správa fotografií

Snapseed

Aplikace pro snadné upravování fotografií. Nepotřebujete mít počítač. Fotky si přímo můžete upravit v mobilu a odeslat na svou oblíbenou sociální síť. Stáhnout na Android/iOS.

Cape Kidnappers, Nový Zéland
Cape Kidnappers, Nový Zéland

Aplikace pro poslech podcastů a vzdělávání

Mnoho z nás přijíždí na Nový Zéland na tzv. Working Holiday víza a nejčastějšími pracemi, které tu Češi s tímto typem víz dělají jsou práce na ovocném sadu. Není nic příjemnějšího než si takový sběr ovoce zpříjemnit poslechem něčeho zajímavého či se něco naučit. Díky podcastům si můžete rovněž zpestřit i dlouhou cestu autem.

Castbox

Nejlepší aplikace na podcasty, kterou jsme našli. Nejen, že budete brousit angličtinu, ale také se dozvíte spoustu zajímavých informací. Tip na některé naše oblíbené:

  • TED Talks Daily
  • The Tim Ferriss Show
  • The Joe Rogan Experience
  • Waking Up with Sam Harris
  • StartTalk Radio
  • Science Café
  • Stuff to Blow Your Mind
  • Travel Bible

Stáhnout na Android/iOS.

Pocket

Našli jste na internetu nějaký užitečný článek s tipy na pěkný výlet nebo třeba i nabídku pracovní pozice? Nemáte ale čas si ho hned teď přečíst a potřebujete si jej uložit na později? Pocket je ideální aplikace na cestování, protože si článek uložíte a bude přístupný i offline. Skvěle se hodí i na delší lety. Stáhnout na Android/iOS.

Výhodné nabídky a atrakce – Novozélandský „Slevomat“

BookME NZ

Chystáte se na nějaký adrenalinový zážitek? Na rafty, do Hobitonu nebo třeba pozorovat delfíny? Novozélandské Book Me funguje jako náš Slevomat, najdete tu často výhodné balíčky zážitků i atrakcí. Stáhnout na Android/iOS.

Rafting na řece Kaituna, Nový Zéland
Rafting na řece Kaituna, Nový Zéland

Aplikace Zélandského mobilního operátora

Ať už si vyberete, jakékoliv operátora, rozhodně se hodí mít jeho aplikaci staženou v mobilu. Můžete tak dobíjet kredit a nastavovat si tarify dle přání.

Skinny Mobile

Skinny je mezi Čechy oblíbenou volbou. Díky mobilní aplikaci můžete dobít svůj kredit, volit si měsíční plány s různou možností volných minut a dat anebo si třeba kopit „data binge“, což považujeme na skvělou věc: Předplatíte si totiž buď hodinu, 4 nebo 12 neomezených dat. Stáhnout na Android/iOS.

Pokud v aplikaci zadáte tento kód, dostanete 4 GB dat zdarma: H35XDX9.

Noční obloha

Sky map

Možná už tuhle aplikaci dávno znáte z Čech. Na Zélandu se vám dozajista bude hodit na průzkum nových, dosud neznámých souhvězdí jižní polokoule. A vězte, že noční obloha Nového Zélandu je nádherná! I díky malému světelnému smogu se zde do pozorování noční oblohy zamilujete. Pouze pro Android.

Na obloze je tolik hvězd, že úplně zanikají souhvězdí. Aplikace na cestování, Nový Zéland.
Na obloze je tolik hvězd, že úplně zanikají souhvězdí.

K Novému Zélandu rovněž patří Surfování

Pokud propadnete tomuto sportu, zajisté se vám bude hodit předpověď počasí a především větru a výšky vln.

MSW Surf Forecast

V této aplikaci naleznete přehlednou předpověď výšky vln a větru pro konkrétní (vybranou) lokalitu v průběhu následujících dní i hodin. Stáhnout na Android/iOS.

Windy.app: wind forecast & marine weather

Další aplikace pro předpověď počasí, vln a větru. Windy rovněž obsahuje grafy. Záleží na váš, která se vám více zalíbí. Stáhnout na Android/iOS.

Nový Zéland je jednou z nejlepších destinací na surfování.
Nový Zéland je jednou z nejlepších destinací na surfování.

Něco dalšího?

Používáte nějakou užitečnou aplikaci na cestování, která v seznamu chybí? Podělte se s námi o to v komentářích. Rádi ji do článku přidáme!

Podívejte se na nádherné video o Novém Zélandu:

Inspirace - kam se vydat na Novém Zélandu:

Hledáte inspiraci na zajímavá místa, přečtěte si tyto články:

Uložte aplikace na cestování na později a pro své kamarády:

Nejlepší mobilní aplikace pro cestování po Novém Zélandu

Pomohl vám článek - aplikace na cestování? Nasdílejte ho svým kamarádům! Třeba i jim pomůže!

2 komentáře u „Nejlepší mobilní aplikace na cestování po Novém Zélandu“

Napsat komentář