Zbavit se dluhů a svobodně cestovat

Cestování je pro mnoho lidí vášní. Poznávat nová místa, nové kultury a lidi je zcela jistě obohacujícím zážitkem. Všechno v životě něco stojí a cestování po světě jisté finanční prostředky vyžaduje. Obecně je cestování a případná dovolená v zahraniční zbytnou záležitostí a ve špatné finanční situaci se bez objevování nového dá lehce obejít. Určitě si ale dovedeme představit, že by cestovní ruch prožívat rozkvět, kdyby se zvedla celosvětová životní úroveň. Dluhy svazují stále dost velké procento obyvatel.

Jak se dluhů zbavit?

Naštěstí existují zákonné cesty, jak se dluhu zbavit a moci svobodně cestovat, i kdyby jen jednou ročně na dovolenou k moři či na hory. Slyšeli jste už o pojmu osobní bankrot? Jedná se o hovorový název pro insolvenční řízení, které umožňuje sloučení do jedné měsíční splátek bezúročně a bez vymáhání. Dokonce můžete zaplatit menší část dluhu. Osobní bankrot může trvat maximálně 5 let a po řádném splácení je možné žít znovu a naplno. Oddlužení této formy využívá tisíce lidí ročně, a to pouze v České republice. Ve světě je celkové číslo opravdu enormní.

Cestujte levněji

Také předlužené osoby mohou cestovat, a to i v průběhu insolvenčního řízení. Nízkonákladové cestování v kempech je v současné době opravdovým hitem. Pronájem místa na stan stojí řádově sto korun na noc včetně servisu a sociálních zařízení. Dopravit se na místo lze na kole či hromadnou dálkovou přepravou. Kupříkladu vlaky a autobusy na velké vzdálenosti jsou dnes opravdu luxusní. Nemusíte již vozit svoje jídlo z domova, ale nakupujte v místních obchodních domech. Ceny jsou buď porovnatelné nebo často nižší (kromě severských zemí).

Zjistěte si, jak se zbavit dluhů ve Vašem konkrétním případě a cestujte svobodněji. Právě objevování nového Vám přinese zážitky, které máte na celý život a nikdo Vám je nevezme. Sdílejte tyto zážitky s rodinou či přáteli a dosahujte pravého životního štěstí.