Leadership 2.0 díky znalostem NLP aplikovaným do praxe

V posledních 2 letech si řada CEO velkých firem uvědomila nutnost investovat do svého managementu – hlavně do jejich vzdělání a způsobech práce s lidmi.

Manažeři, lídři a další vedoucí pracovníci se tak začínají čím dál více soustředit na využití pokročilých neuro přístupů při vedení, které jim pomohou naučit se vědecky podložené metody práce s lidmi na bázi nejefektivnějších postupů z NLP, aby dokázali obstát ve vysoce konkurenčním světě, kde lidé mění práci jak své ponožky a sebemenší náznaky nekomfortního prostředí je nutí doslova ke změně. Proto velmi záleží na způsobech vedení a pochopení potřeba a motivací pracovníků. A právě v tom vám NLP velmi dokáže pomoci!

Že jste o NLP dosud neslyšeli? Pojďte se seznámit!

Vysokoškolský profesor John Grinder a matematik Richard Bandler v USA v Santa Cruz na univerzitě začali dávat dohromady vysoce efektivní metody práce s lidmi, které souhrnně označili jako NLP. Popisovali postupy slavných legend a ikon své doby při vedení lidí a v intervencích, zejména aplikovaných v terapiích, kdy je práce s lidmi vlastně nesložitější a rozhodují i sebemenší drobnosti.

Tato metoda je rozvíjena už téměř 50 let. A to znamená jediné – je osvědčená, ověřená praxí desítek tisíc absolventů a hlavně nadále zdokonalovaná. Z jejich benefitů těží lidé jako např. známý filantrop a majitel technologického giganta Bill Gates, nebo americký stratég, motivátor a poradce amerických prezidentů a dvou královských rodin Tony Robbins.

Asi si tak říkáte, co tyto velikány tak uchvátilo? Pojďme se na to hned podívat!

NLP je zkratka pro neuro-lingvistické-programování:

  1. NEURO – popisuje fungování vašeho mozku a zpracovávání vstupních informací skrze smysly do jednotlivých mozkových center.
  2. LINGVISTIKA - vypovídá o jazykovém pojmenovávání toho, co máme uloženo za obrazy a představy věcí, lidí a skutečností, se kterými jsme se setkali. My sami dáváme věcem určitý význam – a podle toho se k tomu i chováme. Proto změníme-li význam k něčemu, změní se pro nás (subjektivně) i dané věci ve své podstatě.
  3. PROGRAMOVÁNÍ - určuje způsob, jak vnikají vzorce našeho chovaní. Proč děláme to, co děláme. Proč se zachováme určitým způsobem. A hlavně – jak změnit limitující nebo destruktivní vzorce našeho vlastního chování (nebo chování jiných). A o tom NLP zejména je.
Leadership 2.0 díky znalostem NLP aplikovaným do praxe 2

Poznejte, co si v hlavě nosí druzí a jak myslí…

V neurolingvistickém programování je jeden ze základních principů o respektu a  „poznání mapy světa druhého“.

Znamená to, že každý máme ve své hlavě své „interní mapy“ světa, protože každý máme jinou historii, přišli jsme do styku s trochu jinými informacemi, a tak nikdo z nás není stejný. Proto to, že nám někdo nerozumí, je o tom, že vnímá a zpracovává informace jiným způsobem než my. A našim úkolem je co nejlépe se umět přiblížit jeho mapě světa a využít zároveň podvědomé fyziologické mechanismy, jak se sladit s daným člověkem.

NLP kurzu Practitioner se tak toto naučíte, stejně jako jak lépe chápat druhé lidi. Díky pochopení můžete lépe komunikovat. Lépe vést. Lépe řídit. A taky správně motivovat své pracovníky či zaměstnance.

Lze uvést, že je to dostatečně vědecky podložená metoda, která se rozvíjela několik desítek let a obsahuje k dnešku desítky precizních technik, které se můžete naučit.

Absolvování Výcviku NLP lze doporučit každému ve vedení firem (ale i mimo něj), kdo chce umět špičkově pracovat s lidmi, zvýšit svou osobní výkonnost a spokojenost (praktikanti vždy pracují a trénují na sobě a tím tak „odstraňují“ své vnitřní a mentální bloky), a taky těm, kdo chtějí těchto pokročilých vědeckých postupů využít pro dosažení znatelných vnitřních posunů, aby dokázali být ještě úspěšnější, než kdy dřív.

Otázkou je, jak rychle si dovolíte posunout právě vy svůj leadership na další metu?