Solární fotovoltaický ohřev vody NZÚ Light

za 1,- Kč lze pořídit systém s kvalitními komponenty

Dotace na fotovoltaický (solární) ohřev vody z programu Nová zelená úsporám Light běží na plné obrátky, stále více nízkopříjmových domácností uvažuje o pořízení solárního systému, který jim dokáže ročně ušetřit tisíce korun za energii, které by museli vynaložit na ohřev teplé vody. Nárok na dotaci kromě seniorů mají nově i rodiny pobírající přídavky na děti nebo příspěvky na bydlení. Program je financován českou vládou z emisních povolenek a přispívá ke snižování uhlíkové neutrality, což je v souladu s cíly Evropské unie.

Na pořízení ohřevu vody z fotovoltaických panelů je poskytována dotace ve výši 90.000,-Kč na dodávku systému s novým elektrickým bojlerem, případně dotace ve výši 60.000,-Kč bez dodávky bojleru. O výhodnosti pořízení sestavy s novým elektrickým bojlerem není žádný pochyb, většina domácností ohřívá vodu staršími plynovými nebo elektrickými bojlery, které dosluhují, a právě nyní se naskýtá velká šance na jejich bezplatnou výměnu. Je vůbec možné za doplatek jedné koruny pořídit solární ohřev vody a získat kvalitní sestavu, která bude funkční a která přinese žádoucí úspory?

Odpovědí jsou nabídky některých firem, které opravdu za doplatek pouhé jedné koruny tuto možnost nabízejí. Jednou z nich je 4mmenergy.cz zakládající si na instalaci kvalitních komponent, odborně provedené instalaci včetně elektrického a instalatérského připojení nového bojleru a rychlém vyřízení veškeré administrativy a získání dotace. Základními pilíři její nabídky kromě dalších nezbytných částí a komponent jsou: 

Fotovoltaické panely značky LONGI Solar 530Wp

Panely této značky přichází letos na trh v nové sérii Himo 6 Explorer a vyznačují se vysokou účinností i při nízkém osvětlení a nezávislosti jejich výkonu na úhlu náklonu vůči slunci. Při dodávce 5 ks těchto panelů je celkový výkon elektrárny 2,65 kWp, což poskytne dostatečný výkon i při zhoršených světelných podmínkách v zimním období a zajistí dostatečnou výrobu energie po celý rok. Případné přebytky energie po nahřátí bojleru lze využít pro napájení dalšího bojleru, topného tělesa, odporové zátěže, případně dalších spotřebičů bez elektroniky.

Elektrický bojler Dražice o objemu 125 litrů

O kvalitě této tradiční české značky nemůže být žádný pochyb, v porovnání s ostatními značkami se bojlery Dražice vyznačují robustnějším provedením, vysokou energetickou účinností a odolností vůči zanášení a usazování vodního kamene. Bezkonkurenční výhodou je různorodost nabídky – vyrábí se v závěsném, vodorovném i stojatém provedení, s různými typy výměníku pro ohřev vody z více zdrojů a možností výměny topných spirál s různými výkony. Na přání zákazníka dokáže firma 4mmenergy.cz dodat a nainstalovat libovolný model včetně kompletního zapojení.

Solární MPPT měnič ANTIK s wifi připojením

Tento chytrý měnič je nejpokročilejší programovatelný model dostupný na českém trhu s automatickým přepínáním mezi FV a elektrickou sítí s prioritou využití maxima sluneční energie. Umožňuje vzdálené ovládání přes wifi síť s aplikací Smart Home na mobilních telefonech. Na displeji zobrazuje hodnoty napětí, proudu a výkon panelů, dále je k dispozici graf výkonu a výroby energie s roční historií a teplota vody v bojleru. Na dálku lze sledovat a nastavit veškeré parametry včetně sdílení těchto údajů více osobami. Jedná se o ryze český výrobek vyráběný na Slovensku. Bonusem jsou pravidelné aktualizace software v měniči i v aplikaci na mobilním telefonu.

Uvažujete o instalaci solárního ohřevu vody z NZÚ Light a máte dotazy k instalaci, nároku na dotaci nebo jiné požadavky? Neváhejte a napište email na [email protected] nebo volejte tel. 722 264 710, rádi vás uslyšíme a poradíme, jak dále postupovat.