Nomadic – nevšední humoristický cestovatelský blog

Nomadic.cz je nevšední cestovatelský blog. Nevšední svým pojetím a humorem. Nejedná se totiž o klasické popisování a doporučování míst k návštěvě. Zde totiž autor a jeho partička, která si říká Bunch of drunks píše o svých nevšedních zážitcích a dobrodružstvích na cestě takřka po celém světě, a to zejména ze zemí, kam běžný turista normálně nejezdí.

Můžete se zde tak dozvědět o tom, jaké to bylo procestovat Írán, aniž byste využili hotel a žili jen u místních rodin, jeden den učili na místní univerzitě a druhý den byli na nelegální alkoholové párty. Další dobrodružství vás zavede na Transsibiřskou magistrálu a pět dní ve vlaku strávených na cestě k jezeru Bajkal, odkud se partička vydá dalším vlakem do Mongolska a následně do Číny. A protože vlaku není nikdy dost tak jím přejedou i půlku Indie, aby chytli nočního zloděje.

Když už vlak omrzí, co takhle stará ruská Lada Niva? Ideální prostředek na cestu do Hedvábné stezce a jízdu po těžko dostupných kyrgyzských horách. Cesta měla jediný cíl, koupit si šachy v Samarkandu, místě, kde byla nejstarší šachová hra objevena.

Kdyby čtení pro vás nebylo pravé, tak partička natočila i několik cestovatelských filmů, které se těší oblibě a mají na síti youtube mnoho tisíc shlédnutí.

Nomadic.cz je tu pro vás, zde žádná klišé o cestování a hledání sama sebe rozhodně nenajdete.

Nomadic – nevšední humoristický cestovatelský blog 1

Napsat komentář