NLP pomáhá ovládat naše vlastní myšlení

NLP je zajímavá metodika, která je o rozpoznávání, popisování a efektivnímu předávání velmi úspěšných strategií, jak dosahovat excelentnosti. Vznikalo z modelování géniů úspěchu, a proto se o ni tolik zajímali lidé jako například Bill Gates. Už vás to začíná zajímat?

Abyste pochopili, co by vám vše to tajemné a záhadné NLP mohlo přinést, je třeba pochopit, na jakých principech pracuje, pojďme se na ně podívat. Jsou tři - a to je neuro (mozek a neuro-biologické pochody), lingvistika (jak využíváme psaný či mluvený jazyk) a programování (změna a nastavování vzorců, chování a vnitřních programů konání a jednání)

Čtyři hlavní skupiny NLP vzorců

  • Komunikační vzorce – jak lépe působit na druhé a být správně vždy pochopeni
  • Změnové vzorce – jak jako kouči, personalista či terapeut pomoci k dosažení chtěných a zamýšlených změn klientům (anebo jak tyto nlp vzorce aplikovat na sebe)
  • Cílové vzorce – jak jako manažer nebo podnikatele lépe pracovat s dosahováním žádoucích cílů, výsledků a plnění potřeb
  • Jazykové vzorce – jak skrze jazyk a lingvistiku lépe vést mysl k záměru

Existuje však i řada dalších.

NLP vám pomůže rychle a účinně eliminovat vše, co vám neslouží, jako jsou různá limitující přesvědčení, zlozvyky, strachy, nebo dokonce fobie!

A také díky němu můžete lépe a efektivněji pomáhat druhým lidem a nalaďovat se na ně – což podpoří zase vaše vztahy.

Rozhodně doporučujeme absolvovat kvalitní NLP kurz s mezinárodní certifikací v NLP, například na prestižní Coaching University v ČR (působí v Praze).