Luxusní obědové recepty pro vegany a alergiky na mléko a vejce

Váš syn, nebo vaše dcera si našli životního partnera, který je vegan, nebo alergik na veškeré mléčné výrobky a vejce? Pokud ano, máte pravděpodobně problém! Pohostit takovou specifickou sortu lidí, může být opravdu velký problém. Nicméně nemusíte věšet hlavu. Máme tu pro vás pár nepřekonatelných a rychlých typů na veganské recepty!

Jednoduchá buchta bez mléka a vajíček

Pokud je už návštěva na cestě, pravděpodobně vám nezbude nic jiného, než narychlo upéct nějaký jednoduchý zákusek – čímž může být například obyčejná a rychlá citrónová buchta bez mléka a vajec. K jejímu upečení nepotřebujete nic speciálního. Bohatě si vystačíte se surovinami, které máte jistě už doma – mouka, cuk, prášek do pečiva, kokosové mléko a citrón. Zkrátka stačí chvilka a chutný veganský dezert je na světě!

Luxusní  veganský máslový dort

Nicméně pokud máte na návštěvu více času, můžete se na ni lépe připravit. Věřte nám, že určitě zabodujete se speciálním veganským dortem. Tento chutný veganský máslový dort budete mít hotový během hodiny a určitě své hosty překvapíte. Na pohled totiž vypadá velmi chutně.

Hlavní chod pro vegana

Pakliže nemáte doma žádné speciální suroviny, o kterých víte, že je mohou jíst jak vegani, tak i alergici na mléko a vejce, tak raději vsaďte na klasiku a udělejte zeleninový salát – tím nemůžete nic pokazit. Pokud by se vám přeci jen chtělo více experimentovat, můžete udělat šťouchané brambory s grilovanou zeleninou. Navrch k tomu můžete mít například grilované tofu.

Pokud se vám všechny chody povedou tak jak mají, nemusíte mít obavy, že návštěvě nebude chutnat. Nicméně pokud jde o alergika, nikoliv o vegana jako takového, všechny použité potraviny si důkladně hlídejte. Alergikovi byste totiž mohli způsobit nechtěné a nepříjemné zažívací potíže – což by bylo jistě nevhodné.

Napsat komentář